אם בשבילך הינו פרויקט התנדבותי של עיריית הוד השרון.

 

מהות הפרויקט הוא סיוע וליווי של אמהות מנוסות ותומכות באמהות שלאחר לידה ולאו דווקא לידה ראשונה.

הפרויקט נולד מתוך אמונה בחשיבות הליווי עבורך כאם לאחר לידה. אנו מאמינות כי אחת המתנות המשמעותיות ביותר שאנו, כחברה וכנשים, יכולות להעניק לך, היא אם מלווה – אם שתתמוך, תקשיב ותלווה אותך במהלך החוויות העוצמתיות והאתגרים הגדולים בתקופה זו.
 

את הפרויקט יזמה יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, אורנה זמיר בשיתוף היחידה למשאבי קהילה והתנדבות ,אוסנת סטוצינר והתחנה לטיפול במשפחה הוד השרון, רחל בר. במסגרת הפרויקט אמהות מתנדבות לסייע ולתמוך באמהות לאחר לידה.

 

"אם בשבילך" הוקם מתוך הבנה והכרה בחשיבות הליווי האישי של אם צעירה, הנמצאת לעיתים, במצבים של בלבול ואף מצוקה, עקב חווית הלידה והכניסה לעולם האימהות. לא מעט נשים נתקלות בקשיים לאחר הלידה, בין אם זו לידה ראשונה או לאו, ללא קשר למעמדן הכלכלי/חברתי. לטיפול בילד מתלווים חוסר שינה, מחסור בזמן וחוסר הידיעה בדרכי הטיפול ברך הנולד. האם המלווה תהיה לצד האם הטריה תחלוק איתה את מגוון הרגשות כגון: הנאה, התרגשות, רוך ומסירות, יחד עם תחושות של קושי, בלבול, חוסר אונים, בדידות, כובד האחריות וחוסר הסבלנות, וכך לצמוח ולגדול אל חוויות האימהות השלמה. המתנדבות עוברות ראיון אישי וסדרת מפגשי הכשרה לתפקיד שכולל תמיכה, מתן מידע וסיוע בהתארגנות לאחר לידה. המתנדבות צריכות להיות אימהות בעצמן לילדים מעל גיל שנה, עם יכולת הכלה, נתינה, לב חם ופתוח.

 

יולדות המעוניינות להצטרף לפרויקט מוזמנות לפנות, לשאול שאלות וכן לתאם פגישת היכרות בביתן ולאחריה לקבל מלווה המתאימה לה ולצרכיה.

לפרטים:חגית ראמי כהן רכזת פרוייקט אם בשבילך 050-4407000 
Hagit.reemy@gmail.com


אורנה זמיר 09-7759541
יועצת רה"ע לקידום מעמד האישה
ornaz@hod-hasharon.muni.il