הלו? זאת ספרייה

השבוע נחנכה הספרייה הקהילתית הראשונה, שהוקמה בתוך תא טלפון ישן של בזק, כחלק מפרויקט הסבת תאי טלפון ישנים לספריות קהילתיות ברחבי הוד השרון.


"אני מאוד אוהבת לקרוא ספרים כי הם מסייעים לפתח את הדמיון. אני חושבת שאני בבעיה, כי אני גרה רחוק מהספרייה העירונית. הייתי רוצה לפתוח ספריה שכונתית, בשכונה שבה אני גרה ואני אעזור לקדם את אהבת הקריאה ואדאג לתרומות של ספרים". כך כתבה יהל שרון, תלמידת כיתה ד' בבית הספר תל"י בהוד השרון לראש העירייה אמיר כוכבי והוא הרים איתה את הכפפה.

השבוע חנכו יהל וכוכבי את הספרייה הקהילתית בשכונה שלה, שהוקמה בתוך תא טלפון ישן של בזק, זאת כחלק מפרויקט של הסבת תאי טלפון ישנים לספריות קהילתיות ברחבי הוד השרון.

בטקס חנוכת הספרייה אמרה יהל שהיא מקווה שיישמרו על הספרים ועל הסדר ורוצה שאנשים יבואו להשאיל ספרים וגם יתרמו ספרים לספרייה.

ראש עיריית הוד השרון אמיר כוכבי הודה ליהל על הפנייה והוסיף ש"הסבת תאי הטלפון לספריות קהילתיות היא חלק מהתפיסה הירוקה וברת קיימא שאנחנו מובילים בעיר. במקרה הזה הרווח הוא כפול, גם תאי טלפון שבמקום לחסום מדרכות או להיערם במזבלות יזכו כעת לחיים חדשים וגם ספריות קהילתיות ונגישות שיאפשרו לתושבים להחליף ביניהם ספרים ולחזק את המרקם הקהילתי בכל שכונה".

בעירייה מיפו 15 תאי טלפון כאלו שיהפכו בקרוב לספריות קהילתיות, שאר תאי הטלפון יפונו במהלך מסודר לצורך שחרור המרחב הציבורי מההפרעה שהם מייצרים.

תושבים.ות שיש בסביתם.ן תא טלפון ציבורי, מוזמנים.ות לצור קשר במייל עם איילת שמש AyeletS@hod-hasharon.muni.il

ראש העירייה ליד הספרייה הקהילתית.jpg