קסם של אירוע במסגרת מיזם הקוסם של המעורבות החברתית

ערב שיא קסום התקיים ביום ג' ה- 18.2 בבית המתנדב בעיר, כשתלמידי כיתות י' – י"ב מתיכוני העיר; מוסינזון, הדרים ורמון, הופיעו כקוסמים במסגרת מיזם המעורבות החברתית "הקוסם" מול מועדון תנופה, תלמידי/ ות בי"ס יסודי משפחות וחברים. הקהל היה מוקסם ומופתע מהקוסמים ה


מח' משאבי קהילה והתנדבות שבאגף הרווחה והשירותים החברתיים, מנהלת את ההתנדבות במסגרת המעורבות החברתית בבתי הספר התיכוניים בהוד השרון.

השנה, הציעה המחלקה לתיכוניים  מיזמים ייחודיים וחדשניים במסגרת המעורבות החברתית, מיזמים הפונים לנוער שמחפש אפשרויות אחרות של התנדבות, ביטוי עצמי וצרכים חדשים של קהילת העיר. כחלק מכך, פתחה המחלקה מיזם ייחודי ושונה מעט מהרגיל והכשירה כ- 15 תלמידים מהמעורבות החברתית להיות קוסמים עירוניים. הם השתתפו בקורס ההכשרה בהנחיית הקוסם והמורה למנטאליזם, ארול'.

המיזם מסתכל על הקוסם, לא רק כאדם המופיע ועושה 'שואו', אלא גם כאדם אשר גילה את הקוסם הפנימי שבו ואת הקסם שמפעפע בתוכו וצריך להתגלות. המיזם מבקש להעצים את הנוער ובטחונו העצמי, לחשוף אותו לעמידה מול קהל והתמודדות עם היות כל אחד במרכז החדר כשכל תשומת הלב מופנית אליו.

קהילת העיר מרוויחה בגדול כשבסופה של ההכשרה המקצועית יצאו הקוסמים להופעות; מול הגיל השלישי בבתי דיור מוגן, בגני הילדים, בחברת בעלי צרכים מיוחדים ובאירועי חג. המיזם ממשיך ותושבי/ות  העיר יוכלו להיפגש עימם/ן באירועים קהילתיים ברחבי העיר.