הערכת מצב עירונית ״היערכות להחמרה״

בהערכת מצב שקיים ראש העירייה אמיר כוכבי עם מטה החירום של עיריית הוד השרון נתנו הנחיות לביצוע מיידי ובהן היערכות מחודשת לאפשרות של סגר.


מטה החירום של עיריית הוד השרון נמצא בשגרת חירום מאז פרוץ משבר הקורונה ובהערכת מצב האחרונה הגדיר ראש העירייה הנחיות חדשות לצורך צמצום הסכנה של התפשטות נגיף הקורונה בעיר ובעירייה ובהן:

 1. צמצום פגישות בעירייה לעד שישה נוכחים וכל היתר בהתחברות מרחוק.
 2. היערכות מיידית של העירייה ואישור מול משרד הפנים לעבודה מהבית של בין 30% ל- 50% ממטה העירייה.
 3. שיפור מיידי של תשתית השירות המקוון כתנאי להפסקה מחודשת של קבלת קהל.
 4. הגברת הסברה ואכיפה במרחב הציבורי בנוגע לעמידה בהנחיות משרד הבריאות
 5. צמצום פעילות ספורט, פנאי וחינוך בלתי פורמאלי והצגת תוכנית לפעילויות חלופיות אל מול מגבלות ההתקהלות. 
 6. הכנת צוות חירום ליישום לקחי הסגר הראשון בהיבטים קהילתיים, בטחוניים ורווחה והיערכות לפריסה מחודשת של מטה המתנדבים העירוני. הערכת המצב העירונית התקיימה בצל הדיווחים על החמרות חדשות הצפויות בהנחיות הממשלה ולאור נתוני הקורונה העדכניים בהוד השרון אשר עומדים (נכון ליום שלישי) על 51 חולים מאומתים, 538 מבודדי בית ו-47 מחלימים. 57 מעובדי העירייה נמצאים בבידוד. 

 החל מיום שלישי 7.7 החלה העירייה לאכוף את ההנחיות החדשות שעיקרן:

 • איסור על התקהלות של מעל 20 משתתפים בשטח פתוח או במבנה. 
 • איסור על התכנסות בבית כנסת של יותר מ-19 אנשים. 
 • איסור על קיומם של אירועי תרבות. 
 • סגירת בריכות שחיה ציבוריות. 
 • הגבלת ישיבה בבתי קפה ומסעדות של 20 אנשים במקום סגור ועד 30 איש במקום פתוח. 

 העירייה מגבירה פעילות להגברת אכיפת תקנות ההתקהלות בפארקים ובגינות הציבוריות ופקחי העירייה הונחו לפעול באמצעים הסברתיים על מנת לדרוש עטיית מסיכות במרחב הציבורי ובבתי העסק בעיר זאת בנוסף לפעילות האכיפה המשטרתית המתקיימת.

 ראש העירייה אמיר כוכבי אמר ״הסברה ואכיפה הם כלים שלובים וחשובים למניעת פאניקה מיותרת ולהגברת הכבוד להנחיות במרחב הציבורי בו זמנית.
המצב בעיר נשלט, והיה צפוי לצערי אל מול פתיחה לא מבוקרת וחסרת אמצעים לקטיעה מהירה של שרשראות הדבקה, אבל הציבור בעיר מפגין אחריות ועלינו להקפיד על כך שתמונת המצב תהיה ברורה ושקופה כדי שנוכל להמשיך לקיים שגרה עירונית לצד הקורונה ולהימנע משגרה של השבתה כתוצאה מהקורונה״