מרוץ ל.ש.י.ר 2022 - רצים לזכר הנופלים


 

ביום רביעי 9.2.22 נפתח מרוץ ל.ש.י.ר לזכרם של בוגרי תיכון הדרים בהוד השרון, ליאור שי, שיקו סבן, יפתח שלפוברסקי ורונן חיון.

במהלך המרוץ רצים תלמידות ותלמידי שכבת י"ב בבית הספר הדרים 187 קילומטרים (בחלוקה לקבוצות שרצות מקטעים שונים) במשך שלושה ימים, ולומדים להכיר מקרוב את הסיפור האישי של הבנים.

מרוץ ל.ש.י.ר מתקיים מאז 1998 ומהווה מפעל הנצחה ייחודי לזכר:

משה (שיקו) סבן ויפתח שלפוברסקי, שנפלו באסון המסוקים לפני 25 שנים בפברואר 1997.

 רונן חיון, שנפל לאחר שהטנק שבו נהג נפגע מטיל בלבנון, באוקטובר 1997.

ליאור שי, שנפל בתאונת אסון מסוקי היסעור ברומניה ביולי 2010.

מסלול המרוץ נפתח באנדרטת אסון המסוקים, סמוך לקיבוץ דפנה, התלמידות והתלמידים ביקרו במקומות האחרונים בהם שירתו הנופלים בצבא וחזרו בריצה ביום שישי 11.2.22, בדרך אותה לא זכו הבנים לחזור, מצפון הארץ עד להוד השרון, שם התקיים טקס הסיום. 

את שידור המרוץ ניתן לראות בקישור הבא

השנה התקיים טרם היציאה למרוץ, ביום שלישי 8.2.22, יום עיון מיוחד, שבו יתחקו תלמידות ותלמידי שכבת י"ב אחר תחנות בחייהם של הנופלים וילמדו להכיר אותם דרך סיפוריהם האישיים ובאמצעות בני משפחה, חברים ומסלול שירותם הצבאי.

אתי סבן, אחותו של משה (שיקו) ז"ל: "מרוץ לשיר הוא מפעל הנצחה מרגש שמבקש לעשות  כל שנה מחדש את הדרך של הנופלים חזרה הביתה להוד השרון. המרוץ מפגיש את התלמידים עם הבנים באמצעות בני משפחותיהם ומרחיב משנה לשנה את מעגל הזוכרים. אנו מתרגשים במרוץ זה לא פחות מהמרוצים שקדמו לו, מברכים באהבה ובהתרגשות את הרצים במחזור הזה ומבקשים לראותם חוזרים בבטחה ובהתרגשות לבית הספר".

אורין שלפוברסקי, אחותו של יפתח ז"ל: "לפני 25 שנים, כשיפתח נהרג, אמא שלי עמית, הגתה את הרעיון של המרוץ. זו הנצחה שהתאימה ליפתח, שהיה רץ בשדות הוד השרון, לפני הצבא. היא זכתה לשיתוף פעולה מקסים ממשפחות חיון וסבן, ובית הספר. לצערנו לא זכתה לראות לאיזה פרויקט גדול וחשוב הפך המרוץ".

ראש עיריית הוד השרון אמיר כוכבי: "מירוץ ל.ש.י.ר הוא כבר מזמן חלק ממסע ההתבגרות של תלמידות ותלמידי ״הדרים״. מסע של היכרות עם הארץ ונופיה, עם אתגרי החיים שלנו כאן, היכולות האישיות והאתגרים הקבוצתיים במהלך המסע. זאת זכות לשאת את נס הזיכרון ולהרחיב את מעגלי ההיכרות עם סיפורם של ליאור, שיקו, יפתח ורונן ובשם הקהילה כולה אני מודה למשפחות שמאפשרות לנו את הקרבה והחיבור לסיפור האישי ובאמצעותו ללאומי. אנחנו נזכור ונזכיר. תודה לצוות התיכון על העשייה המבורכת ונשמח לקבל את פני הרצות והרצים בעיר ביום שישי".

 

מרוץ לשיר.JPG

 

מרוץ לשיר 11.2.22