הוד השרון לוקחת אחריות - תיכון טכנולוגי השרון (נעמ"ת) יהפוך החל משנת הלימודים הבאה לבית ספר עירוני


לאור סיום מכרז ההפעלה ובהתאם למדיניות העירונית של הכלה ושוויון במערכת החינוך, מקדמת עיריית הוד השרון את קליטת תיכון טכנולוגי השרון ( שהופעל ע"י נעמ"ת), כבית ספר עירוני, תוך שימשיך לשמש גם כמרכז חינוכי טכנולוגי עד לגיבוש זהותו העתידית.

עיריית הוד השרון נערכה לקלוט את עובדות ועובדי ההוראה המועסקים היום על ידי רשת נעמ"ת, ככל שיבחרו בכך ולמעשה בית הספר ייהנה ממטריה מגוננת ואיכותית של אגף החינוך העירוני שיפעל גם כזרוע המקשרת לחינוך הטכנולוגי במשרד החינוך ללא צורך בעלויות הפעלה חיצוניות.

השינוי הזה שממשיך את התפישה העירונית שהביאה להצמחת תיכונים ייחודיים דוגמת "תמר" חינוך וולדורף ותיכון דמוקרטי, נועד לאפשר קשת רחבה ככל האפשר לתלמידות ותלמידי העיר, תחת פיקוח וליווי של המערכת העירונית.

ראש עיריית הוד השרון אמיר כוכבי: "המהלך מתבקש כדי לאפשר בין היתר לנפץ את הסטיגמות סביב החינוך הטכנולוגי וכדי להבטיח שאנחנו כעירייה ניתן את המגוון הרחב ביותר שאפשר וניקח אחריות על כל תלמיד ותלמידה".  

מנהלת אגף החינוך בעיריית הוד השרון, מיכל אפרתי: "אנו מאמינים כי תפקידה של העירייה להפעיל את מערכת החינוך העירונית ללא תלות ברשתות חיצוניות. לכן, החליטה העירייה להעביר את ניהול בית הספר לאחריותה ולהמשיך את פעילותו כבית ספר עירוני. בשיתוף פעולה, במקצועיות ובכבוד, נוכל לבסס בעיר חינוך איכותי, שוויוני, נגיש ומיטיב כשלנגד עינינו טובתם של תלמידות ותלמידי העיר".

בערב הצלחות המסורתי של תיכון נעמ"ת, ערב חגיגי שהתקיים בשבוע שעבר בספרייה העירונית, בו הציגו תלמידות ותלמידי בית הספר, את תוצרי המגמות השונות, השתתפו סגני ראש העירייה, נאור שירי וכנרת אלישע כהן, מנהלת אגף החינוך מיכל אפרתי ויהורם לוי מנכ"ל רשת בתי הספר נעמת.

בדברי הברכה שיבח סגן ראש העירייה, נאור שירי את העשייה הבית ספרית ושיקף את עמדת העירייה לקידום שוויון במערכת החינוך העירונית באופן שיאפשר את מיצוי האפשרויות של כלל התלמידות והתלמידים.

מנהלת אגף החינוך, מיכל אפרתי, בירכה את הצוות עם כניסתו למשפחת החינוך בהוד השרון והודתה לרשת נעמת על שנות פעילותה בעיר.

השינוי יכנס לתוקף כבר לקראת שנת הלימודים הקרובה.