שר הבינוי והשיכון זאב אלקין, ביקר בעיריית הוד השרון עם צמרת משרדו


שר הבינוי והשיכון זאב אלקין, הגיע ביום שלישי 10.5.22 לביקור בעיריית הוד השרון יחד עם בכירי משרדו, בהם מנכ"ל המשרד אביעד פרידמן, מנכל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית אלעזר במברגר ונציגי רשות מקרקעי ישראל, כדי לדון בהמשך הפיתוח של העיר הוד השרון.

השר אלקין נפגש במשרדי העירייה עם ראש עיריית הוד השרון אמיר כוכבי ויו״ר דירקטוריון תאגיד ״מיה״ נדב דואני בליווי צוותים מקצועיים בעירייה ובתאגיד "מיה".

ראש העירייה כוכבי הציג לשר אלקין ואנשיו את ההתפתחות העירונית, השינויים הרבים שנעשו כדי לקדם התחדשות עירונית ואת הסוגיות העומדות על הפרק ביחס לפיתוח העיר: קידום תוכנית המטרו באופן שתיתן מענה נכון לתושבות ולתושבים, פיתוח תשתיות תחבורה ציבורית נוספות, יחסי העבודה עם רמ״י והרצון לקדם דיור להשכרה במרחב העירוני על אדמות מדינה. ראש העירייה כוכבי ויו״ר התאגיד נדב דואני סקרו את הצורך בטיפול המיידי במט״ש הוד השרון וההכרח בקידום תוכנית להעתקתו הסופית של המט״ש תוך הצגה של הגבלות על הבנייה בהוד השרון וכפר סבא, שעשויות להיכנס לתוקף ללא הטיפול המיידי.

בדיון עלה הצורך בסיוע רשות מקרקעי ישראל בקידום הקצאת קרקעות משלימות לטובת פרויקטים של התחדשות עירונית. נושא נוסף בו ביקשה העירייה את מעורבות השר היא בהגדלת מצאי דירות הדיור הציבורי בעיר וחיוב החברה הממשלתית עמידר בשקיפות מלאה מול העירייה על ההקצאות הקיימות בפועל וחיובם לעמוד בסטנדרט שיפוץ ואחזקה.

ראש העירייה ביקש מהשר אלקין את סיוע משרדו גם במתן זכויות בנייה בפארק האגם לצורך הקמת מרכז הדרכה עירוני ובסיוע בקידום יציאה מהעיר לכביש 4 מדרך הים.

סוגייה נוספת שעלתה בפגישה - המצב בשכונת גני צבי ומכרזי רשות מקרקעי ישראל בשכונה, שפורסמו ללא תיאום עם העירייה.

השר אלקין אמר, כי יש לפתור את הבעיות בגני צבי המקשות על פיתוח השכונה וכי תיערך פגישה מסודרת בין העירייה לרמ"י במטרה לפתור את הסוגיה. השר הוסיף, כי אם לא יושג פתרון, הוא יכנס פגישה נוספת בהובלתו בכדי לפתור את הסוגיה. השר אלקין הוסיף, כי יפעל לקידום הקמת דיור להשכרה בעיר על שטחים חומים המוקצים לצרכי ציבור.

ראש עיריית הוד השרון אמיר כוכבי הודה לשר על הביקור והוסיף, כי הוד השרון זקוקה לתמיכת משרד השיכון בקידום תכניות הנחוצות לפיתוח העיר ובהסרת חסמים. זאת על מנת שניתן יהיה לפתח את הוד השרון באופן נכון, עם תמהיל נכון של בנייה למגורים אל מול שטחים ציבוריים, מסחר ותעסוקה, כמו גם פתרונות תחבורתיים ותשתיתיים, שיתנו מענה לצרכי התושבות והתושבים בהווה ובעתיד.

 

זאב אלקין אמיר כוכבי נדב דואני.jpe