"הכוורת" – מרחב חדש ליזמות וקהילה לבנות ובני 60+ בהוד השרון


לאחרונה נפתח ברחוב בן גמלא 27 בעיר, מרחב "הכוורת", מרחב ייעודי לקיום מפגשי 60+, בהם מפגשי יזמות, תכנון והיגוי, חוסן אישי, קהילתי וסביבתי. המרחב מיועד להוות מוקד ליזמות קהילתית בעבור בנות ובני +60, מקום בו ניסיון החיים והמקצוענות יכולים לבוא לידי ביטוי, עם מינימום פעילות והפעלות מבחוץ.

בלב הרעיון אותו קידמה חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק הוותיקות והוותיקים רינה שבתאי, נמצאת התפיסה באשר למקומם המרכזי של הוותיקות והוותיקים בתרומה ובינוי קהילה, ורצון לייצר מקום בו הם ייזמו ויפעלו כשווים בין שווים. יחד עם עיריית הוד השרון, המספקת את המקום ואת התנאים, הוותיקות והוותיקים לוקחים אחריות על הפעילות בכוורת, על התכנים, הפקתם וקידומם. השאיפה היא שסך כל ניסיון החיים של הוותיקות והוותיקים יתורגם לעשייה משמעותית עבורם ועבור הקהילה כולה, כל זאת במרחב נעים המעוצב באווירה מזמינה המעודדת יוזמה, יצירה, חיוניות ושיח.

קבוצות של ותיקות וותיקים המעוניינות להסתייע במרחב "הכוורת" מוזמנות לפנות בדוא"ל לנויה טנדליך, רכזת ותיקים בעיריית הוד השרון [email protected]

אמיר כוכבי, ראש עיריית הוד השרון: "הקמנו את מרחב "הכוורת 60+״ כחלק מתפיסת פיתוח קהילות עירוניות והעצמת איכויות טבעיות על יד ליווי ודחיפה עירונית ובכדי לאפשר לוותיקות ולוותיקים מרחב מאפשר לקידום יוזמות ומענים לקהילות השונות בעיר. ניסיון החיים, הידע והיכולות של הוותיקות והוותיקים הם יתרון חברתי ועירוני ובמרחב היזמות תהיה לכך השפעה על התרומה לקהילה, על המעגלים החברתיים ועל ההתמודדות עם אתגרי התקופה. כבר כעת יש יוזמות שעולות מהפעילויות השונות ב"כוורת", ואני בטוח שככל שנצמח ההשפעה החברתית קהילתית תורגש".